Ile kosztuje DJ na wesele?

Podziel się z innymi!
  •  
  •  
  •  
  •  

Wesele to piękna sprawa, jednak zawsze gdzieś w tle majaczy jego koszt i choć noc ma być oczywiście niezapomniana, to trzeba mierzyć siły na zamiary, a w tym przypadku zasobność portfela na atrakcje. Ile kosztuje DJ na wesele? Pytanie ważne, ale odpowiedź nie jest związana wyłącznie z pieniędzmi.

Jako wodzirej z długoletnim doświadczeniem spotykam się z pytaniem o to, ile kosztuje DJ na wesele, stosunkowo często. Choćby dlatego, że sam współpracuję z DJem i uważam, że jest to fundamentalna kwestia i absolutne minimum jeśli chodzi o kwestię wesela w ogóle. Dobra współpraca wodzireja i DJa to duża część sukcesu całego przedsięwzięcia, bo wszyscy goście, a już w szczególności Państwo Młodzi, życzą sobie, żeby było jak najlepiej, najciekawiej i najbardziej angażująco. I oczywiście w sieci znajdziemy niesamowite oferty obfite nie tylko w usługę DJską, ale i w dodatkowe atrakcje w rodzaju dymiarki, pirotechniki, fotobudki i innych rozwiązań, które mają uświetnić zabawę. To wszystko oczywiście kusi, jednak należy pamiętać, że DJ ma przede wszystkim zapewnić muzykę odpowiednią do nastroju na parkiecie.

DJ na wesele – cena dobrej imprezy

Wodzirej w czasie wesela musi być właściwie wszędzie, mieć na względzie każdego i pamiętać o całym planie imprezy. Kierowanie całym wydarzeniem to szalenie ciekawe i satysfakcjonujące zadanie, niemniej nieocenioną pomocą jest DJ, który wie i rozumie, co i dlaczego ma się wydarzyć, kiedy włączyć jaką muzykę, kiedy ją wyłączyć i reaguje na to, co robię ja. Z mojej perspektywy dobry DJ jest bezcenny, ale wiadomo, że nie o to chodzi. 😉 Jeśli wynajmowany jest DJ na wesele, koszt zależny będzie od ich doświadczenia, stażu, dodatkowych atrakcji i konstrukcji oferty. Ceny wahają się od 2 do 5 tysięcy złotych, jednak kluczowe kwestie są dwie. Obie są istotne dla Pary Młodej, a przez to są istotne dla mnie:

  • Profesjonalizm DJa i jego podejście do całego przedsięwzięcia – ten punkt niby jest oczywisty, a jednak niestety może się zdarzyć, że DJ co prawda spełnia swoją pracę, ale robi to bez specjalnego zaangażowania. Różnie z tym bywa, warto się zastanowić, bo wesele to nie jest wydarzenie, które powtarza się co tydzień.
  • Zrozumienie formuły wydarzenia i współpraca z wodzirejem – wesela mogą mieć rozmaitą formę, więc skoordynowanie wszystkiego z wodzirejem umożliwia prawidłowy przebieg całej imprezy. To kwestia techniczna, jednak jeśli nie zadziała, to wszystko może się posypać.

Sam rekomenduję Parom Młodym osoby, z którymi współpracuję od lat i ręczę za ich profesjonalizm. Dzięki temu zapewniony jest obopólny komfort, bo Państwo Młodzi mogą być spokojni o przebieg wesela zgodnie z planem, a DJ i ja po prostu doskonale wiemy, co i jak będziemy robić.

DJ na wesele – cennik to tylko wskazówka

Pewnie, że można iść kluczem cenowym, sprawdzić poszczególne oferty i porównać ich zawartość, jednak praca DJa faktycznie wychodzi dopiero „w praniu”. Mówiąc szczerze warto jest zapytać znajomych, a jeśli wybrało się wodzireja, no to jego samego. DJów tylu co wodzirejów – każdy ma swoje przyzwyczajenia, rozwiązania, sposób grania czy bibliotekę ulubionych utworów. Pewnie, na weselu to Para Młoda decyduje o setliście, jednak DJ grający coś czego nie czuje, to bardzo zła prognoza. Jak wyczuć parkiet, kiedy muzyka, która gra, kompletnie nie wpisuje się w nasze rozumienie zabawy? No właśnie. Słowem końca zaznaczę, że o ile budżet to ostateczny doradca, to warto zapoznać się z dostępnymi ofertami nieco bardziej wnikliwie.

Naciśnij by zagłosować:
Dziękujemy!

Pozostaw komentarz