Czy DJ na wesele to dobry pomysł?

Podziel się z innymi!
  •  
  •  
  •  
  •  

Organizacja wesela to spore emocje, wiele decyzji i, co zrozumiałe, dużo wątpliwości dotyczących określonych rozwiązań. Tym razem skupimy się na kwestii, jaką jest dobry DJ na wesele. Czym się kierować, by nie popełnić błędu i wybrać odpowiedniego człowieka?

Temat wałkowany od lat, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wciąż o nim pisać, skoro nie zanosi się na to, żeby zmalało zapotrzebowanie. Ogólnie rzecz ujmując spór toczy się między tym, czy na wesele bardziej odpowiedni będzie DJ czy zespół. Obecność samej muzyki niezależnie od tego, jak będzie dostarczana gościom, jest właściwie bezdyskusyjna. Zatem, jak wybrać – dj na wesele czy zespół? Czy DJ na wesele to dobry pomysł? Które rozwiązanie będzie lepsze? Cóż, oba mają swoje wady i zalety, jak wszystko. Zacznijmy od zespołu.

Dlaczego zespół na wesele to dobre rozwiązanie?

Do kwestii muzycznej przejdziemy za chwilę, bo obecność zespołu na weselu działa na gości jeszcze zanim zacznie on grać. Wprowadzają bowiem określony klimat, oczekiwania i atmosferę. Udział żywych instrumentów, jak również możliwości przedłużania określonych utworów, czasami również animacja gości przez wokalistkę bądź wokalistę – to wszystko składa się na znane nam uczucie obcowania z żywą materią muzyczną. Problematyczne mogą być dwie kwestie. Po pierwsze cena, a po drugie repertuar – zespoły zwykle mają dosyć zgraną paletę utworów do zaoferowania i oczywiście są tam największe szlagiery, ale jeśli zależy nam na czymś wyjątkowym, to „proces rekrutacyjny” się wydłuży. 😉 Jak wygląda kwestia DJa?

Jak znaleźć DJ na wesele?

Z DJem będzie nieco łatwiej niż z zespołem przynajmniej z kilku powodów. Po pierwsze DJe mają właściwie nieograniczoną bibliotekę utworów, co w praktyce oznacza to, że wszystko będzie brzmiało dobrze, niezależnie od rodzaju muzyki, podczas gdy zespół zawsze gra swoje wersje z jednak ograniczonego repertuaru. Choć oczywiście DJe też mogą preferować określony typ muzyki, o co warto spytać. Dlaczego? Oczywiście, że DJ puści taką muzykę, o jaką poprosimy, bo za to dostaje wynagrodzenie. Jednak DJ, który cieszy się z wybranego repertuaru, będzie miał zdecydowanie lepsze wyczucie parkietu. Profesjonalizm DJa jest tutaj kluczową kwestią. Zblazowany gość za konsoletą nie jest rozwiązaniem, w które celujemy.

O co pytać DJ na wesele?

W celu ustalenia, czy dany DJ jest faktycznie dla nas, warto zapytać go o kilka spraw. Na przykład o to, do której godziny gra, jaką muzykę lubi grać lub czego słucha na co dzień, jak również o to, czy pije alkohol. To ostatnie pytanie jest o tyle ważne, że inna odpowiedź niż „w czasie wesela nie piję” będzie błędna. DJ bawiący się „lepiej” niż goście to nie jest pożądana sytuacja.

Co ustalić z DJ na wesele?

Kiedy już zdecydujemy się na określonego Disc Jockeya należy ustalić z nim repertuar, jak również plan wesela, choć tu w grę wchodzi już wodzirej. To właśnie od tej dwójki będzie zależeć przebieg całego wydarzenia, więc jeśli wcześniej ze sobą nie pracowali, powinni dopiąć wszelkie szczegóły. Jednak z doświadczenia mogę powiedzieć, że warto kierować się poleceniem w tym zakresie. W zależności od tego, kogo znajdziemy pierwszego, warto zatrudnić DJa lub wodzireja z polecenia tej osoby.

Jak wybrać DJ na wesele?

Pierwszym odruchem może być zapytanie zaznajomionego małżeństwa „o tego tam DJa, który był na ich weselu i tak fajnie grał”. Nie jest to do końca dobry kierunek, ponieważ każde wesele jest inne. Jeśli faktycznie mamy bardzo zbieżny gust, to można rozważyć takie rozwiązanie, jednak warto rozejrzeć się za DJem samemu i sprawdzić alternatywy. Czy DJ na wesele to dobry pomysł? Jak najbardziej, jednak jak z każdym pomysłem – wszystko zależy od jego realizacji.

Naciśnij by zagłosować:
Dziękujemy!

Pozostaw komentarz