szapoklak

Kim jest wodzirej?

Wiele zdradza już sama nazwa. Pochodzi od znanego od dawna zwrotu „wodzić rej”, który oznacza przewodzenie i właśnie to robi dobry wodzirej – przewodzi imprezie. Nie należy jednak przypisywać mu uczestniczenia tylko w zabawach
weselnych, choć z pewnością na imprezy okolicznościowe jest zapraszany bardzo często. Może nadawać ton także eventom firmowym czy piknikom pracowniczym.

Specjalista ds. dobrej zabawy…

Głównym zadaniem wodzireja jest dbanie o dobrą zabawę podczas wydarzenia. To on podrywa gości do tańca, aranżuje różnego rodzaju zabawy, a także a podczas wesela prowadzi oczepiny. Prawdziwy profesjonalista nie tylko zachęca sam stojąc z boku, on także bierze udział w zabawie i własnym przykładem pociąga innych do uczestniczenia. Co ważne - dobry wodzirej nigdy nie zmusza ludzi do zabawy. On zachęca, stwarza odpowiednią atmosferę i możliwości do świetnej zabawy, ale nigdy nie zmusza. Nikt z nas przecież nie lubi być zmuszany do niczego, a na pewno nie do rzeczy przyjemnych (jak zabawa lub pocałunek). Dobry wodzirej szanuje wolność gości i ma odpowiednie wyczucie zachowując przy tym dużo śmiałości w zapraszaniu i tworzeniu świetnej atmosfery do zabawy. To również prawdziwy mistrz w używaniu gadżetów imprezowych, które w wielu grach stanowią element niezbędny. Np. kapelusze imprezowy działają jak istny katalizator zabawy.

…i nie tylko!

Wodzirej z prawdziwego zdarzenia to dusza towarzystwa, człowiek otwarty i chętnie poznający innych ludzi, a zarazem posiadający ogromne pokłady kreatywności. Jednocześnie jest osobą o wybitnie wysokiej kulturze osobistej, która dobrze zna savoir vivre. Właśnie dzięki niemu wydarzenie w fantastyczny sposób łączy w sobie elegancję z zabawą. Do jego najważniejszych zadań podczas imprezy weselnej czy firmowej należy:

  • zapowiadanie kolejnych części uroczystości (w taktowny sposób zaprosi do stołów na ciepły posiłek, zachęci do powrotu
    na pakiet lub rozpocznie oczepiny),
  • inicjowanie i uczestniczenie w zabawach,
  • nauka prostych tańców integracyjnych,
  • integrowanie rodzin oraz gości weselnych

Do jego zadań należy także dopilnowanie mnóstwa drobnych szczegółów, o które nie musi się już martwić Młoda Para. Wodzirej wskaże gościom miejsca przy stołach, zasygnalizuje fotografowi bądź kamerzyście najważniejsze momenty imprezy (które należy uwiecznić na zdjęciach lub nagraniach), dopilnuje harmonogramu menu. Dobry wodzirej ma tak wiele obowiązków, że nie zajmuje się oprawą muzyczną i dlatego najczęściej współpracuje ze znanym sobie DJ’em .